איך לאטום קירות סופגים מבחוץ?

אחד מליקויי הבנייה הנפוצים ביותר הוא סדקים בקירותיו החיצוניים של הבית. עקב פגם תשתיתי זה הקיר עלול לספוג לחות, לאפשר לרטיבות לחלחל ולחדור לתוך הבית ולהפוך בצדו הפנימי לכר פורה להיווצרות עובש מסוגים שונים, חלקם מסוכנים.
אז אם אתם סובלים מבעיה של קירות שאינם מבודדים את הבית באופן מספק יש לנו חדשות מצוינות עבורכם – במספר צעדים פשוטים תוכלו לאטום קירות סופגי לחות אלו מבחוץ, לגמרי בעצמכם. לא בטוחים היכן להתחיל? אל דאגה – אנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, שלב אחרי שלב.
אז קדימה!

מעוניינים באיטום ובחידוש הקיר?

אם הקיר צבוע בצבע אטום והצבע  מתקלף או מוזנח, סביר להניח שתעדיפו לטפל בו באופן שיפתור את בעיית הרטיבות מצד אחד ויעניק לו מראה מטופח, רענן ומושקע “כמו חדש” מצד שני. כך תעשו זאת:

1. אתרו את האזורים הבעייתיים בקיר

בטרם ניגש למלאכת האיטום עצמה, עלינו להכין את השטח בהתאם. אם ישנם חורים, סדקים או אזורים מתקלפים בקיר המיועד לאיטום, קלפו בשלב הראשון את סביבת החור, הקילוף או הסדק באמצעות שפכטל עד שתגיעו לבסיס חזק שאינו מתקלף.

2. השתמשו ב"פגפיקס" כדי להכין את הקיר לאטימה

לאחר שנפטרתם מאותה שכבה חיצונית של הקיר שהחלה להתקלף ולהתפורר, ונותרתם עם החורים והסדקים בלבד, תוכלו לגשת להכנת הקיר לקראת אטימתו.
צבעו את אזורי החורים או הסדקים בצבע היסוד פגפיקס, על מנת לחזק את הקיר וליצור תשתית יציבה ודביקה לקראת שלב האטימה. תשתית זו תאפשר לצבע שבו תשתמשו בשלב האחרון והחשוב ביותר – איטום הקיר – להיתפס טוב יותר על פני השטח. לפני שתמשיכו בעבודה, המתינו בסבלנות עד שצבע היסוד יתייבש כשעתיים. רק כאשר המשטח יהיה יבש לחלוטין, יהיה טעם להמשיך ולטפל בקיר באמצעות חומרים נוספים.

3. מלאו את החורים ב"פרופילה חיצוני"

לאחר שהקיר התייבש לחלוטין, ורק אז, מלאו את החורים בעזרת פרופילה חיצוני, השפכטל הגרמני המקצועי הטוב ביותר הקיים בעולם כיום. חומר מילוי זה עמיד בפני רטיבות ולחות, ויבטיח שהקיר שלכם יבודד את הבית כיאות בעתיד ושבעיית הספיגה שממנה סבלתם לא תחזור בשנית.

4. שייפו ונקו את הקיר עד לקבלת משטח אחיד

סיימתם למלא את החורים בקיר? מצוין. כעת שייפו את הקיר (ניתן להשתמש לשם כך בנייר שיוף) עד לקבלת משטח אחיד וחלק ונקו את הקיר מאבק. שימו לב! מאחר שמדובר בקיר חיצוני, עלינו לדאוג להכין תשתית מתאימה לפני צביעתו. לכן נוודא שהקיר נקי ויבש בטרם נמשיך במלאכה.

5. צבעו את הקיר בשכבה נוספת של "פגפיקס"

לאחר קבלת משטח אחיד, נקי ויבש ניגש לשלב הלפני האחרון, שבו תצבעו בשכבה נוספת של ״פגפיקס״ את כל שטח הקיר המיועד לאטימה. אל תשכחו להמתין שוב לאחר הצביעה שהחומר יתייבש לחלוטין. רק לאחר מכן נוכל להמשיך לשלב הסופי והחשוב ביותר – צביעת הקיר בחומר שיבטיח שלחות ורטיבות לא יחדרו מבעד לו אל תוך הבית.

6. ולבסוף, החלק החשוב ביותר – איטמו את הקיר באמצעות "גומי קיר"

כעת, לאחר כל העבודה שעשיתם, הגעתם סוף כל סוף אל החלק החשוב ביותר – איטום וחידוש הקיר. לשם כך אנו ממליצים על חומר הנקרא גומי קיר – ציפוי חצי נוזלי לבן ומוכן לשימוש המיועד לקירות חיצוניים, עמיד לחלוטין (ב-100%) בפני חדירת מים ועם זאת נותן לקיר לנשום, גמיש ביותר ומחזיק מעמד בתנאי מזג אוויר קשים ולאורך שנים רבות.
כיצד כדאי לכם לצבוע את הקיר?
החומר ניתן ליישום קל ופשוט בעזרת מברשת, רולר או איירלס (אקדח התזה). השתמשו בכלי הנוח לכם ביותר – ואל תשכחו להתבונן בגאווה בתוצאה לאחר שסיימתם וליהנות ממעשה ידיכם. מגיע לכם!

מעוניינים באיטום שקוף שישמור על המראה הקיים?

אם הקיר שלכם סופג רטיבות ולחות אך אתם רוצים לשמור על המראה הטבעי שלו, למשל קיר אבן טבעית או שאתם פשוט מרוצים בסך הכול ממצבו, באפשרותכם גם לבצע איטום שקוף לחלוטין. הליך זה ימנע מהקיר לספוג נוזלים אך ישמור על מראהו הקיים. לשם כך נמליץ להשתמש בסקו סופר, נוזל שקוף הניתן ליישום בעזרת מרסס, מברשת או רולר על כל משטח סופג (אבן או קיר). לאחר השימוש בחומר, הקיר ידחה מים וימנע את חדירתם לתוכו מצד אחד, ומצד שני יאפשר למים שבתוכו לצאת החוצה. ניתן לעשות במוצר זה שימוש גם על קירות לחים.
יש להקפיד ולקרוא את ההוראות לפני השימוש בכל אחד מהמוצרים.

המשימה הושלמה בהצלחה!

גיליתם שאיטום קיר חיצוני הוא משימה מורכבת יחסית, אך עם זאת פשוטה ליישום כאשר עוקבים אחר ההנחיות. כעת תוכלו ליהנות מקיר חיצוני בעל מראה מלוטש, רענן ומטופח והעיקר – שלא יאפשר לרטיבות, לחות ועובש לטרוד את מנוחתכם. הודות לניסיון שצברתם, תוכלו לגשת בעתיד לאתגרי “עשה זאת בעצמך” נוספים מסוג זה בקלילות, בביטחון ובמיומנות גבוהים יותר.

המאמר הזה עזר לכם ללמוד איך לאטום קירות סופגים מבחוץ? זהו רק אחד ממגוון הפתרונות בתחומי תחזוקת הבית, הניקיון וה”עשה זאת בעצמך” שחברת יעקבי מציעה ללקוחותיה כבר 64 שנה. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם המומחים שלנו לכל שאלה בצ׳ט אונליין או בטלפון 8721*. אז..

עשה זאת בעצמך, זה פשוט - יעקבי. כל מוצר בול!

close

איתור המוצר בסביבתך

לפניך רשימת חנויות עם המוצר שחיפשת. בחר/י את החנות המועדפת

חנויות אונליין

לפניך רשימת חנויות עם המוצר שחיפשת

לא מצאתם את המוצר בסביבתכם ?

calculator

הרשם כדי להיות מקצוען