המדריך לחידוש מתכת ב-2 שלבים – גם אם היא חלודה או מגלוונת

יש לכם מעקות ברזל הזקוקים לצביעה? הגיע הזמן לצביעת דלת ברזל או לצביעת ברזל מגלוון? בא לכם להוסיף קצת צבע לאלומיניום? רהיטי וחפצי מתכת שונים ומגוונים עשויים להעניק לבית או לגינה מראה קסום ומיוחד, להוסיף להם אווירה שונה וסטייל משלכם. המתכת עושה את כל ההבדל בין עיצוב רגיל לבין יצירת אמנות של ממש.

במאמר זה נלמד אתכם איך בדיוק צובעים מתכת בקלות, איך לצבוע על חלודה, וכל זאת במחירים משתלמים באתר יעקבי שופ

בחירת הגימור הרצוי

את כל חפצי המתכת שברשותכם תוכלו לצבוע עם המרייט – הפיתרון המושלם לצביעת מוצרי מתכת והגנה ל-8 שנים.

צבעי המרייט מגיעים במגוון גימורים – המרייט בגימור חלק, המרייט בגימור מתכתי ולבסוף גם המרייט בגימור מחוספס. לכולם יתרון משותף – הם צובעים ישירות על החלודה. בחרתם את הצבע המתאים לכם? מצוין. כעת נלמד כיצד להשתמש בו.

גימורי המרייט

צביעת מתכת גם אם היא חלודה

את צביעת המתכת נבצעה בשני שלבים פשוטים:

1. הכנת המשטח לצביעה 

בטרם תיגשו לצביעה עצמה, הסירו חלקי חלודה או צבע מתקלפים מהמשטח שברצונכם לצבוע בעזרת מברשת פלדה. שטפו את המשטח בטינר 21 או באלכוהול תעשייתי על מנת להסיר את הלכלוך והשמן מהמתכת וייבשו את האזור בקפידה.

2. צביעת המתכת ב”המרייט”

כעת, צבעו את המשטח בהמרייט שבחרתם. המרייט מיועד לצביעה ישירות על המתכת החלודה ללא צורך בצבע יסוד. רצוי לצבוע את המתכת בשתי שכבות. לאחר צביעת השכבה הראשונה המתינו לייבוש כארבע שעות. לאחר מכן, צבעו את השכבה השנייה והמתינו כ-24 שעות לייבוש סופי לפני מגע. התוצאה- עד שמונה שנים של עמידות!

צביעת מתכת מגלוונת

1. הכנת המשטח לצביעה 

לפני צביעת משטח המתכת המגלוון, שייפו אותו בעזרת נייר מים, נקו אותו היטב ויבשו אותו. רק לאחר מכן תוכלו להתחיל בצביעה.

2. שלב הצביעה

לשלב הצביעה של מתכת מגולוונת ישנן 2 אפשרויות

אפשרות ראשונה –

צביעה בשלב אחד. האפשרות הראשונה היא לצבוע את המתכת המגלוונת עם המרייט ישירות על גילוון, צבע המכיל בתוכו יסוד המאפשר צביעה ישירות על מתכת מגלוונת, ללא צורך בשימוש בצבע יסוד נוסף על מנת להכין את המשטח לצביעה.

 

אפשרות שנייה – 

צביעה דו-שלבית. אם אתם מעדיפים להשתמש בצבע המרייט הקלאסי הקיים במספר רב יותר של גוונים וגימורים, תוכלו לצבוע את המתכת המגלוונת בשני שלבים:

שלב א׳- שימוש בצבע יסוד. בשלב הראשון, צבעו את המתכת בשכבה של סופר יסוד או ספריי פריימר על מנת לאפשר לצבע להתחבר למתכת ולהחזיק מעמד לאורך זמן.
שלב ב׳- צבעו בהמרייט שבחרתם. לאחר שהיסוד התייבש, צבעו את המתכת בצבע המרייט המועדף עליכם. תוכלו לבחור מבין מבחר גוונים, המגיעים בגימור חלק, מתכתי או מגורען.

יש להקפיד ולקרוא את ההוראות לפני השימוש בכל אחד מהמוצרים.

יעקבי - כל מוצר בול

המאמר הזה עזר לכם ללמוד איך מחדשים מתכת גם אם היא חלודה או מגלוונת? זהו רק אחד ממגוון הפתרונות בתחומי תחזוקת הבית, הניקיון וה”עשה זאת בעצמך” שחברת יעקבי מציעה ללקוחותיה כבר 65 שנה. לשאלות נוספות נציגנו ישמחו לעמוד לשירותכם בצ׳ט אונליין. 

close

איתור המוצר בסביבתך

לפניך רשימת חנויות עם המוצר שחיפשת. בחר/י את החנות המועדפת

לא מצאתם את המוצר בסביבתכם ?

calculator

הרשם כדי להיות מקצוען