איך מתקנים קיר עם רטיבות

אם אתם סובלים מרטיבות בקיר הפנימי כנראה שהבעיה נובעת מהקיר החיצוני. המומחים של יעקבי עם המדריך שיסביר לכם איך מתקנים קיר עם רטיבות ואיך צובעים קיר עם רטיבות. בכל שאלה, פנו למומחים שלנו בבועת הצ’ט ונשמח לעמוד לשירותכם!

הבעיה!

כשאנו סובלים מרטיבות בקירות הבית, הסיבה לכך יכולה להיות מהתפוצצות הצנרת בקיר או לחילופין כתוצאה מרטיבות שהחלה בקיר החיצוני הסובל מחדירת מים. הצעד הראשון בטיפול בקיר חיצוני שסובל מרטיבות הינו לעצור ספיגת הקיר ממים. לשם כך נעשה שימוש בחומר האיטום סקו סופר, חומר איטום שקוף, המיוצר על ידי המותג הבינלאומי מאטיס עם ניסיון באיטום של למעלה מ-100 שנה. היישום של סקו סופר פשוט ביותר ומורכב מ-2 שלבים:

סקו סופר

שלב 1– הכנת הקיר

בטרם השמת שכבת איטום יש להכין את הקיר על ידי תיקון וסגירת סדקים הקיימים בו, כאשר עבור סדקים עובדים אנו ממליצים לעשות שימוש בחומר אלסטופיל ואילו עבור סדקים רגילים מומלץ להיעזר בשפכטל פרופילה חיצוני.

פרופילה

שלב 2- יישום חומר האיטום "סקו סופר" על הקיר חיצוני

לאחר הכנת הקיר יש למרוח שכבה אחת של חומר האיטום סקו סופר ולחכות כשלוש שעות. לאחר מכן ניישם שכבה שנייה של סקו סופר. לייבוש סופי יש לחכות כ-24 שעות. במידה ומדובר בקיר מאוד נקבובי יהיה צורך ביישום שכבה שלישית. פעולות אלו יאטמו את הקירות וימנעו המשך ספיגת מים בתוכם.

טיפול בקיר פנימי

לאחר שהבטחנו את אטימותו של הקיר החיצוני, יש לטפל במים שכבר נספגו בתוך הקירות ולשם כך יש לוודא שהקיר הפנימי ייבש לגמרי מרטיבות ולחות. חשוב להבין שמכיוון שהקירות היו חשופים לרטיבות למשך תקופה ממושכת הליך התייבשות מלא יכול לקחת זמן. כמו כן, בכדי שבעיה זו תיפתר באופן סופי ולא תחזור על עצמה יש צורך להיעזר בסבלנות ולהמתין עד שהקירות יתייבשו באופן סופי! בזמן ההמתנה להתייבשות הקיר יכולים להיווצר 2 תרחישים כשכל אחד מהם דורש טיפול שונה:

תרחיש 1: נוצר עובש על גבי הקירות

מכיוון שהקירות עדיין רטובים ולחים יכול להיווצר בהם עובש (פטרייה רעילה). מהעובש ניתן להיפטר בקלות באמצעות מלרוד– משמיד עובש. לאחר השמדת העובש יש להמשיך ולהמתין עד שהקיר יגיע לייבוש מלא.

תרחיש 2: הקיר מתפורר

בהליך התייבשות של קיר רטוב יכול להיווצר מצב בו הצבע מתקלף ו/או שהקיר מתפורר, מה שמצביע על כך שהקיר מתחיל להתייבש. במקרים אלו יש לבצע סדרת פעולות:

שלב 1- להמתין עד לייבוש מלא של הקיר.

שלב 2- להוריד את שכבות הקיר והצבע המתקלפות והמתפוררות עד קבלת שכבה יציבה של הקיר, לנקות ולטאטא היטב מאבק.

שלב 3- למרוח על הקיר שכבה מקשרת ראשונה של “SUPER PEGA” ולחכות בהתאם להוראות יצרן עד להתייבשות.

שלב 4- על שכבת הקישור היבשה מורחים “פרופילה חיצוני” וממתינים לייבוש המלא.

שלב 5- משייפים את שכבת הפרופילה היבשה עד לקבלת משטח חלק ואחיד ומורחים שכבה מקשרת שנייה של “SUPER PEGA“.

שלב 6- לאחר שה”SUPER PEGA” התייבש, ניתן לצבוע את הקיר בפרטקס– צבע לקירות ללא ריח לוואי.

צבע לקירות של פרטקס

כעת הקיר המחודש צבוע ומוגן בפני רטיבות

את החומרים לתיקון קיר לאחר רטיבות ואטימת הקיר מחדירת מים תוכלו למצוא בנקודות מכירה קרובות לביתכם. למציאת הנקודה הקרובה אליכם כנסו לדף של המוצר המבוקש, לחצו על הכפתור הירוק ותמצאו את החנות הקרובה לביתכם. לפרטים נוספים וייעוץ מקצועי ניתן לפנות אלינו בצ’ט אונליין, בטלפון *8721 או במייל support@jacobi.co.il.

עשו זאת בעצמכם - יעקבי איתכם!

close

איתור המוצר בסביבתך

לפניך רשימת חנויות עם המוצר שחיפשת. בחר/י את החנות המועדפת

לא מצאתם את המוצר בסביבתכם ?

calculator

הרשם כדי להיות מקצוען