המדריך לצביעת קירות בעצמכם! | יעקבי - כל מוצר בול!

המדריך לצביעת קירות בעצמכם!

עברתם לדירה חדשה? החלטתם לערוך שיפוצים בבית ולהעניק לו רענן יותר? בא לכם להוסיף קצת צבע לחדר הילדים? תתחדשו! האם זה אומר שעליכם למצוא צבעי מתאים? אז זהו, שלא! מהיום אין צורך להיעזר באיש מקצוע לצביעת קירות.

צבע חדש בבית תמיד נותן תחושה של התחדשות ורעננות. למזלנו, זהו אחד הסעיפים הזולים ביותר והקלים ביותר לביצוע עצמאי. באמצעות הכנה טובה וכמה טריקים מקצועיים תוכלו לצבוע את התקרה או את קירות הבית ולהגיע לתוצאות מצויינות.

הכינו את השטח לצביעה

צביעת דירה מתחילה בהכנה יסודית של השטח. כך תעשו זאת:

פינוי השטח – פירשו ניילון או מסקינגטייפ על הרצפה על מנת לוודא שלא תתלכלך יתר על המידה, הזיזו את הרהיטים כדי שלא יוכתמו במהלך הצביעה, הוציאו מסמרים וברגים לא משומשים כדי להיעזר בהם בעתיד, ובאופן כללי – דאגו לכך שהשטח יהיה נקי, מסודר ופנוי ככל הניתן להמשך המלאכה. נכון, לא משנה בכמה צעדי מנע תנקטו – שיפוץ דירה והוספת צבע לבית מלווים בהכרח בהרבה מאוד בלגאן… אבל דווקא משום כך, חשוב לעשות את מה שאפשר כדי שלא תמצאו את עצמכם בסוף היום בשדה קרב, ותוכלו לשוב כמה שיותר מהר לחיי היומיום וליהנות מהצבעים החדשים שמילאתם בהם את הבית.

מילוי חורים בקיר (במידת הצורך) – לא בטוחים איך סותמים חורים בקיר? אל דאגה. פשוט קלפו את סביבת החור או הסדק באמצעות שפכטל, עד שתגיעו לבסיס חזק שאינו מתקלף. כעת מלאו את החורים בעזרת פרופילה, חומר מילוי מקצועי ואיכותי להכנה, או לחלופין ב-One Time, חומר מילוי קל ומוכן לשימוש. לאחר שמילאתם את החורים, שייפו את הקיר קלות עד שתקבלו משטח אחיד, ונקו את הקיר מאבק.
ניקיון יסודי – מובן שהדבר הראשון שמתחילים בו הוא ניקיון המשטח והחלקתו. צביעה על גבי אבק או לכלוך תחליש את האחיזה של הצבע בקיר וגם תגרום להופעת בליטות וזיזים על גבי הקיר בסוף הצביעה. אם המשטח מאובק, היעזרו במטאטא: נקו את המברשת שלו וטאטאו את הקיר או את התקרה. העבירו סמרטוט יבש בסוף, כדי להוריד שאריות אבק מהמשטח לפני הצביעה.

אם ביצעתם תיקון בקיר או שהקיר צבוע בסיד - מירחו אותו בצבע יסוד

מה זה פריימר? פריימר הוא שכבת יסוד שיש ליצור על הקיר כהכנה לצביעה עצמה, המבטיחה שהצבע יידבק לקיר באופן מוצלח יותר ויחזיק לאורך זמן, ומגנה על חומרים שונים (כגון מתכת, פלסטיק ועץ) מפני הצבע.
אם ביצעתם תיקונים בקיר – במקרים שבהם ביצעתם תיקוני צבע קיר, או תיקונים מסוג אחר, עליכם לצבוע בצבעי יסוד (צבעי בסיס) את האזורים בהם בוצעו התיקון או המילוי, על מנת לעצור את תהליך הספיגה של הקיר בהמשך ולוודא שיתקבל גימור בגוון אחיד בתום הצביעה.
אם הקיר צבוע בצבע סיד – על מנת שתוכלו לצבוע עליו עליכם ליצור תחילה תשתית יציבה, דביקה ולא אבקתית, על ידי צביעתו עם בונדול. כיצד תדעו האם הקיר צבוע בסיד? העבירו על הקיר סמרטוט לח. אם תגלו על הסמרטוט לאחר מכן חומר אבקתי עליו, תדעו שהקיר צבוע בסיד ויש לבצע את הטיפול האמור.

צבעו את הדירה

כעת, בשעה טובה, הגענו לשלב החשוב ביותר - הצביעה עצמה.

כיצד תבחרו את הצבע שבו תשתמשו? אם אתם צובעים את הקירות בחדרים או באזורים בבית הסובלים מבעיות רטיבות – אמבטיות, מקלחונים, מרתפים, מטבחים, חדרי כביסה, מקלטים ומחסנים, למשל – כדאי לכם להשתמש בצבע נגד עובש. אם בכוונתכם לצבוע קיר רגיל בתוך הבית, השתמשו בצבע קיר פנימי. ומה עם בחירת הגוון? אם אתם מעוניינים להעניק לחדר האורחים מראה צעיר, רענן וצבעוני, חפשו צבעים לקירות בסלון המוצאים חן בעיניכם במיוחד.

איך צובעים תקרה – תחילה, צבעו את התקרה בעזרת מוט מאריך ומברשת לחיתוך פינות. התחילו בחיתוכים (מסגרות החיבור בין הקיר לתקרה, מסביב למנורות, ארונות הקיר וכו’), ולאחר מכן צבעו את מרכז התקרה עד לחיתוכים. על פי רוב, כדאי לצבוע את התקרה בשתי שכבות, אך את ההחלטה בדבר מספר השכבות הדרוש רצוי שתקבלו בהתאם למראה התקרה.

צבעו את האזורים הבעייתיים – כעת, לאחר שסיימתם לצבוע את התקרה, סמנו את האזורים הבעייתיים יותר – חיתוכי הקירות והאזורים שמסביב לשקעים, לחלונות, לפאנלים ולדלתות ולאזורים שבוצעו בהם תיקונים. לאחר שתחמתם את כל האזורים המורכבים יותר לצביעה, החלו למלא אותם ולצבוע את הקירות.

חלקו את הקיר למקטעים – כדי לצבוע את הקיר באופן היעיל ביותר, מומלץ לחלק את הקיר למקטעים של מטר על מטר. כעת צבעו כל מקטע כשאתם יוצרים בעזרת הרולר את צורת האות

צבעו את הקיר באופן רציף – השתדלו לצבוע מלמעלה למטה באופן רציף, בלי להרים את הרולר באמצע. כדי לקבל תוצאה מושלמת, התמקדו בקיר אחד כל פעם.
ברגע שסיימתם החזירו את הרולר למקום – בסוף הצביעה, אל תסתובבו עם הרולר בבית, אלא הניחו אותו מיד במגש, כדי למנוע טפטוף של שאריות הצבע שעליו.

איך משתמשים ברולר?

אם בחרתם להשתמש ברולר לצביעה, עשו זאת כמובן אחרי שעשיתם צביעת פינות. המטרה היא למרוח את הצבע באמצעות הרולר ולהגיע למיזוג מקסימלי בין הצבע של האזורים שצבענו במברשת ובין הצבע שיישמנו עם רולר.
התוצאה הרצוייה היא משטח חלק והומוגני ללא הבדלי גוון בעבודות צבע קטנות של חדר אחד או שניים, משתמשים במגש צבע (שמגיע בד”כ עם הרולר) אבל אם אתם עומדים בפני צביעה של בית שלם גדול, אפשר לשקול להשתמש בדלי גדול ורחב או גיגית – כך גם אפשר לערבב צבע משני דליים או יותר מבלי לפחד מהבדלי גוונים במקורות השונים. הבעיה בצביעה עם רולר מתוך דלי צבע או גיגית דורש מכם לייצר משטח מרושת ברשת עדינה שיוצב מעל הגיגית ויאפשר לכם לגלגל עליו את הרולר כדי להפיל צבע עודף. לפיכך, עדיף להשתמש במגש הצבע שמגיע עם הרולר ולמלא שוב ושוב בהתאם להיקף עבודת הצבע לרוב, קנייה של דלי צבע סטנדרטי ושימוש במגש הצבע שמגיע עם הרולר מספיק ועושה את העבודה. למי שאינו מנוסה בעבודות צבע, השימוש במגש הצבע מקל ומפשט את העבודה.

יעקבי - כל מוצר בול

המאמר הזה עזר לכם ללמוד איך צובעים קיר מא’ ועד ת’? זהו רק אחד ממגוון הפתרונות בתחומי תחזוקת הבית, הניקיון וה”עשה זאת בעצמך” שחברת יעקבי מציעה ללקוחותיה כבר 64 שנה. לשאלות נוספות נציגנו ישמחו לעמוד לשירותכם בצ׳ט אונליין.

close

איתור המוצרים שלנו בסביבתך

לפניך רשימה מלאה של חנויות בהן אפשר למצוא את המוצר/ים שחיפשת, בחר/י חנות ונשלח לך את פרטי ההתקשרות
calculator

הרשם כדי להיות מקצוען