כך תדעו לבחור צבע איכותי לקירות הבית

באירופה, צבעי הוא מקצוע שלרוב עובר בין דור לדור ומאופיין בהתייחסות רצינית מאד לרכיבי החומרים של הצֵבָע, איכותם וכמובן שמירה על בריאותם של אנשי המקצוע ולקוחותיהם. בדקנו מהו הצֵבָע המועדף עליהם ועל פי אילו קריטריונים הוא נבחן.

כששאלו בעלי מקצוע אירופיים מהם הדברים החשובים להם ביותר בצֵבָע בו הם משתמשים, שלושת הקריטריונים שעלו הם: איכות הצֵבָע, מהירות העבודה ובריאות הלקוחות

1. איכות הצֵבָע

איכות הצֵבָע מתבטאת בעיקר בכח הכיסוי שלו. לעיתים בצבעים שאינם מספיק איכותיים, כושר הכיסוי של הצֵבָע נמוך ולכן נצטרך לבצע יותר שכבות על מנת לכסות באופן מלא כתמים ופגמים שעל הקיר. בצֵבָע איכותי נצטרך פחות שכבות (מקסימום 2) כדי להגיע לכיסוי מלא. בנוסף, צֵבָע איכותי הוא בעל רמת גימור מט גבוה במיוחד, אינו מתיז צבע בזמן הצביעה ובעל התפשטות טובה, כזו שאינה משאירה סימנים מריחה של הרולר.

2. מהירות העבודה

מהירות העבודה שלנו מושפעת פעמים רבות מבחירת הצֵבָע. צֵבָע פחות איכותי יקשה על תהליך הצביעה, והכיסוי שלו משפיע גם כן. הרי כמו שהזכרנו בסעיף הקודם, צֵבָע איכותי יאפשר לנו לסיים את העבודה ב-2 שכבות ובכך לחסוך זמן יקר. לכן חשוב שנבחר בצבע בעל כושר כיסוי גבוה שיביא לתוצאה טובה במינימום שכבות.

3. בריאות

לצרכן האירופאי יש מודעות גבוה לנזקים הבריאותיים שצבע עלול לגרום. לכן, כשזה נוגע לצביעת קירות פנים הבית ישנה דרישה לצֵבָע ללא ריח לוואי, כזה שמתאפיין במדד V.O.C נמוך (בעברית: תרכובות אורגניות נדיפות). מדד V.O.C גבוה וחשיפה למשך זמן ממושך בריכוזים גבוהים ממנו עלולה לגרום לבעיות בריאותיות רבות כגון: אלרגיות, פגיעה במערכת החיסונית ופגיעה בנשימה בקרב תינוקות וילדים (ויקיפדיה). בנוסף, בעל מקצוע בתחום הצֵבָע חי ונושם צֵבָע 9 שעות ביום, 25 ימים בחודש, ולמשך שנים! ההבנה כי הצֵבָע בו הם משתמשים הוא הצֵבָע אותו הם נושמים, הביא את בעלי המקצוע לחפש את הצֵבָע האיכותי ביותר אך יחד עם זאת גם הבריא ביותר.

הבחירה של הצרכנים באירופה- פֶרְטֶקְס

בשקלול שלושת הקריטריונים של איכות, מהירות עבודה ובריאות, בחרו בעלי המקצוע מתחום הצבע ב- פֶרְטֶקְס. פֶרְטֶקְס עונה על שלושת הקריטריונים בהצטיינות יתרה ואף מתאפיין בדרגת לובן גבוהה במיוחד. בפן הבריאותי, פֶרְטֶקְס קיבל דירוג A במדד ה- V.O.C ולכן ידוע בתיאורו: פֶרְטֶקְס- צבע לקירות ללא ריח לוואי. לסיכום, השילוב של כיסוי מצויין שמאפשר לסיים עבודה במהירות, והעובדה כי הצבע בדרגת הרעילות נמוכה, הביא את פֶרְטֶקְס לבחירתם של בעלי המקצוע מתחום הצבע באירופה.

פֶרְטֶקְס מבית מאטיס (החברה הבלגית המתמחה בחיפויי מבנים) נבחר על ידי יותר ויותר צרכנים בישראל שהצטרפו למהפכת הצבע הבריא! כמו כן קבוצות צבע מובילות בישראל כמו: קבוצת אלכס פרנקל וקבוצת צבעי הקשת בוחרים פֶרְטֶקְס ומתרשמים מאיכות הצבע. 

close

איתור המוצר בסביבתך

לפניך רשימת חנויות עם המוצר שחיפשת. בחר/י את החנות המועדפת

חנויות אונליין

לפניך רשימת חנויות עם המוצר שחיפשת

לא מצאתם את המוצר בסביבתכם ?

calculator

הרשם כדי להיות מקצוען