איך מכינים את הדק לקראת הקיץ?

יותר ויותר ישראלים בוחרים להתקין דק בבית או בחצר. לדק מעץ יתרונות רבים: הוא מעניק גם למבנה עירוני תחושת חמימות וחיבור אל הטבע, חוסך תחזוקה והשקיה יקרה של דשא בגינה ומשווה למקום מגוריכם לוק קלאסי, אלגנטי ויוקרתי. אבל מה קורה כשהוא מתחיל להתייבש? עץ הוא חומר שמתייבש במהירות, ובמיוחד בימי הקיץ החמים האופייניים לארץ. השמש הקופחת עלולה לפגוע בהדרגה באיכות הדק המשובח שקניתם, להקהות את הברק שלו ולגרום לו להיראות שחוק, דהוי וסדוק. החדשות הטובות הן שתוכלו למנוע זאת בקלות ולשמור על הדק שלכם יפה, רענן וכמו חדש, אם תטפלו בו אחת לשנה בשמן איכותי ומיוחד המיועד לכך.

כך תכינו את הדק שלכם לקראת הקיץ בשלושה צעדים פשוטים:

1. נקו אותו בעזרת "דק קלינר"

לפני חידוש הדק באמצעות מריחת שמן, או כל פעולה אחרת שברצונכם לעשות, חשוב לנקות אותו באופן קפדני בעזרת חומר הניקוי דק קלינר, המותאם במיוחד למשטחי עץ מסוג זה. הניקיון מיועד להוציא מהעץ את כל סוגי הלכלוך שהצטברו בו ולאפשר לו לספוג טוב יותר את חומר האיטום (שמן דק) שתמרחו עליו בהמשך.

המתינו עד שיתייבש

לאחר שניקיתם את הדק ביסודיות, המתינו 24 שעות עד שיתייבש, על מנת לאפשר לו לספוג את השמן טוב יותר בהמשך. אל תתפתו לקיצורי דרך: ככל שהעץ יהיה יבש יותר, כך כושר ספיגת השמן שלו יגדל והטיפול בו יהיה אפקטיבי יותר.

2. טפלו בו עם שמן דק

הדק התייבש היטב? מצוין. עכשיו הגענו לשלב האחרון והחשוב ביותר: הטיפול בשמן.  החומר המומלץ ביותר לשם כך הוא שמן דק של TIMBERGUARD. מדובר בשמן נדיר באיכותו, תוצרת בלגיה, המיוצר כבר קרוב למאה שנה (מ-1927) ונחשב לאחד הטובים בעולם. השמן יחדש את הדק שלכם, יגן עליו מפני קרני השמש, רטיבות, ריקבון ועובש ויחזיר לו את המראה הטבעי. המוצר מכיל שמנים טבעיים בלבד ואינו רעיל. מרחו את השמן בעזרת מברשת או רולר. יש למרוח כ-2 שכבות ולהמתין כשעה בין שכבה לשכבה. לייבוש סופי המתינו כ-10 שעות.

במידה ויש לכם דק איפאה שמצבו לא טוב ואתם מעוניינים לחדש אותו, השתמשו בדק לזור. חיזרו על פעולות 1 ו-2. בשלב הצביעה, מרחו דק לזור והמתינו כשעתיים בין שכבה לשכבה. ייבוש סופי לאחר כ-6 שעות. המדריך המלא לדק איפאה.

המאמר הזה עזר לכם ללמוד איך לטפל בדק? זהו רק אחד ממגוון הפתרונות בתחומי תחזוקת הבית, הניקיון וה”עשה זאת בעצמך” שחברת יעקבי מציעה ללקוחותיה כבר 64 שנה. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם המומחים שלנו לכל שאלה בצ׳ט אונליין או בטלפון 8721*. אז..

עשה זאת בעצמך, זה פשוט - יעקבי. כל מוצר בול!

close

איתור המוצר בסביבתך

לפניך רשימת חנויות עם המוצר שחיפשת. בחר/י את החנות המועדפת

חנויות אונליין

לפניך רשימת חנויות עם המוצר שחיפשת

לא מצאתם את המוצר בסביבתכם ?

calculator

הרשם כדי להיות מקצוען