איך צובעים עץ חדש? המדריך המלא

צביעת ארונות מטבח, חלונות עץ, דלתות עץ, פרגולה או רהיט כלשהו מעץ מלא עשויה להיראות כמו משימה קשה – אך מאמר זה יסביר כיצד תוכלו לבצע אותה בקלות, בשיטת “עשה זאת בעצמך”.   כל מה שעליכם לעשות הוא לבחור את הגימור שברצונכם לקבל מבין האפשרויות הבאות – ולמלא במדויק אחר ההנחיות בהתאם לאפשרות שבחרתם.

צביעה בצבע אטום לעץ

צביעה אטומה אך השומרת על טקסטורת העץ – ראשית כול, צבעו את העץ ביסוד השקוף הידרו גרונד המונע את התקלפות העץ, דוחה מים ומבטיח שהצבע יתחבר היטב לעץ. לאחר ייבוש צבע היסוד, נקו את העץ והחליקו אותו בקלילות עם נייר שיוף לקבלת גימור חלק ונעים. לבסוף, צבעו את העץ בהידרו אמאייל או ב הידרו אמאייל ספריי, צבע לעץ לא רעיל על בסיס מים, בעל תקן לצביעת צעצועי ילדים, המגיע במגוון צבעים לבחירתכם.
צביעה אטומה לחלוטין ללא טקסטורה כלל – צבעו את העץ ביסוד פגפרים המבטיח התחברות טובה של הצבע לעץ ומראה חלק ללא טקסטורות, יבשו את העץ, נקו אותו והחליקו אותו בקלילות עם נייר שיוף ולבסוף, צבעו אותו בהידרו אמאייל שבחרתם.

צביעה בצבע לעץ חצי שקוף עם גוון

כדי להגן על העץ מפגעי מזג האוויר, להעניק לו גוון ועם זאת לאפשר לו לשמור על הטקסטורה הטבעית שלו, נקו והחליקו אותו בקלילות עם נייר שיוף, צבעו אותו עם כיוון הסיבים (הטקסטורה של העץ) בשכבה ראשונה של הידרו לזור (צבע חצי שקוף שאינו רעיל על בסיס מים, בעל תקן לצביעת צעצועי ילדים) או בלזור 2000 (צבע לעץ חצי שקוף אך על בסיס טרפנטין), יבשו אותו ושייפו בשנית להחלקת סיבי העץ שהתרוממו, ואז צבעו אותו בשכבה שנייה. שימו לב שכל שכבה נוספת מכהה את הגוון הסופי.

צביעה בלכה שקופה

כדי לשמור על המראה והגוון הטבעי של העץ, להגן עליו לאורך זמן משריטות ולמנוע חדירת נוזלים, צבעו אותו בהידרו גרונד יבשו נקו והחליקו אותו כמפורט לעיל. כעת צבעו את העץ בלכה שבחרתם: הידרו קליר, לכה קשה כיהלום (למשטחי עבודה יש לצבוע לפחות שלוש שכבות) המיועדת לשימוש פנימי בלבד, מתייבשת במהירות, שקופה לחלוטין ואינה מצהיבה, ומגיעה בגימור מט, מט-משי או מבריק; או ביאכט ורניש, לכה גמישה על בסיס טרפנטין לשימוש פנימי וחיצוני, בעלת גימור מט-משי או מבריק.

המאמר הזה עזר לכם בבחירת צבע לעץ? עם מה כדאי לצבוע רהיטי ילדים וצעצועי עץ? זהו רק אחד ממגוון הפתרונות בתחומי תחזוקת הבית, הניקיון וה”עשה זאת בעצמך” שחברת יעקבי מציעה ללקוחותיה כבר למעלה מ- 64 שנה. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם המומחים שלנו לכל שאלה בצ׳ט אונליין או בטלפון 8721*. אז..

עשה זאת בעצמך, זה פשוט - יעקבי. כל מוצר בול!

close

איתור המוצר בסביבתך

לפניכם רשימה של חנויות המחזיקות את המוצר שחיפשתם, בחרו חנות ונשלח אליכם את כל הפרטים לניווט איתור המוצר בסביבתך

חנויות אונליין

לפניכם רשימה של של חנויות המחזיקות את המוצר שחיפשתם, בחרו חנות ונשלח אתכם ישירות לדף המוצר בחנות

לא מצאתם את המוצר בסביבתכם ?

calculator

הרשם כדי להיות מקצוען