איך צובעים עץ חדש? המדריך המלא | יעקבי - כל מוצר בול!

איך צובעים עץ חדש? המדריך המלא

צביעת ארונות מטבח, חלונות עץ, דלתות עץ, פרגולה או רהיט כלשהו מעץ מלא עשויה להיראות כמו משימה קשה - אך מאמר זה יסביר כיצד תוכלו לבצע אותה בקלות, בשיטת "עשה זאת בעצמך".

כל מה שעליכם לעשות הוא לבחור את הגימור שברצונכם לקבל מבין האפשרויות הבאות – ולמלא במדויק אחר ההנחיות בהתאם לאפשרות שבחרתם.

צביעה בצבע אטום לעץ

צביעה אטומה אך השומרת על טקסטורת העץ – ראשית כול, צבעו את העץ ביסוד השקוף הידרו גרונד המונע את התקלפות העץ, דוחה מים ומבטיח שהצבע יתחבר היטב לעץ. לאחר ייבוש צבע היסוד, נקו את העץ והחליקו אותו בקלילות עם נייר שיוף לקבלת גימור חלק ונעים. לבסוף, צבעו את העץ בהידרו אמאייל או ב הידרו אמאייל ספריי, צבע לעץ לא רעיל על בסיס מים, בעל תקן לצביעת צעצועי ילדים, המגיע במגוון צבעים לבחירתכם.
צביעה אטומה לחלוטין ללא טקסטורה כלל – צבעו את העץ ביסוד פגפרים המבטיח התחברות טובה של הצבע לעץ ומראה חלק ללא טקסטורות, יבשו את העץ, נקו אותו והחליקו אותו בקלילות עם נייר שיוף ולבסוף, צבעו אותו בהידרו אמאייל שבחרתם.

צביעה בצבע לעץ חצי שקוף עם גוון

כדי להגן על העץ מפגעי מזג האוויר, להעניק לו גוון ועם זאת לאפשר לו לשמור על הטקסטורה הטבעית שלו, נקו והחליקו אותו בקלילות עם נייר שיוף, צבעו אותו עם כיוון הסיבים (הטקסטורה של העץ) בשכבה ראשונה של הידרו לזור (צבע חצי שקוף שאינו רעיל על בסיס מים, בעל תקן לצביעת צעצועי ילדים) או בלזור 2000 (צבע לעץ חצי שקוף אך על בסיס טרפנטין), יבשו אותו ושייפו בשנית להחלקת סיבי העץ שהתרוממו, ואז צבעו אותו בשכבה שנייה. שימו לב שכל שכבה נוספת מכהה את הגוון הסופי.

צביעה בלכה שקופה

כדי לשמור על המראה והגוון הטבעי של העץ, להגן עליו לאורך זמן משריטות ולמנוע חדירת נוזלים, צבעו אותו בהידרו גרונד יבשו נקו והחליקו אותו כמפורט לעיל. כעת צבעו את העץ בלכה שבחרתם: הידרו קליר, לכה קשה כיהלום (למשטחי עבודה יש לצבוע לפחות שלוש שכבות) המיועדת לשימוש פנימי בלבד, מתייבשת במהירות, שקופה לחלוטין ואינה מצהיבה, ומגיעה בגימור מט, מט-משי או מבריק; או ביאכט ורניש, לכה גמישה על בסיס טרפנטין לשימוש פנימי וחיצוני, בעלת גימור מט-משי או מבריק.

יעקבי - כל מוצר בול

המאמר הזה עזר לכם ללמוד במה לצבוע חדרי ילדים, רהיטי ילדים וצעצועי עץ? זהו רק אחד ממגוון הפתרונות בתחומי תחזוקת הבית, הניקיון וה”עשה זאת בעצמך” שחברת יעקבי מציעה ללקוחותיה כבר 64 שנה. לשאלות נוספות נציגנו ישמחו לעמוד לשירותכם בצ׳ט אונליין.

close

איתור המוצרים שלנו בסביבתך

לפניך רשימה מלאה של חנויות בהן אפשר למצוא את המוצר/ים שחיפשת, בחר/י חנות ונשלח לך את פרטי ההתקשרות
calculator

הרשם כדי להיות מקצוען