סיליקון לאיטום

איטום הוא מרכיב מפתח בכל תהליך בנייה, וכפי שכל אחד מאיתנו חווה לפחות פעם אחת בחייו, איטום לקוי יכול להוביל לשלל בעיות כמו רטיבות, עובש, הרס של ריהוט, חדירת מים לחללים יבשים וכן הלאה. בכדי להשיג את אפקט האיטום הטוב ביותר, נדרש חומר שניתן ליישם אותו בקלות לאורך קווי חיבור ולעשות זאת באופן שאותו חומר ייצור חיבור מושלם והרמטי עם שני המשטחים שעל קו החיבור ביניהם נמרח החומר. סיליקון הוא הדוגמא הטובה ביותר לחומר זה, שכן הוא אטום לחלוטין למים והוא מספיק גמיש ואלסטי בכדי להתאים את עצמו בצורה מושלמת לטופוגרפיה של המשטחים עליהם הוא מיושם.

סיליקון לאיטום – כיצד משתמשים בו?

מוצרי סיליקון לאיטום מגיעים במספר תצורות אם כי התצורה השכיחה, הנפוצה והיעילה ביותר היא תצורת משחת הסיליקון. משחה זו מגיעה בתוך מיכל גלילי בעל פתח יציאה צר. את המכל יש להרכיב על “רובה סיליקון” מעין מתקן מתכתי שבאמצעותו ניתן לדחוס את הסיליקון שבתוך המכל אל חור היציאה הצר. בצורה זו, ניתן לעבור לאורך קו החיבור שאותו רוצים לאטום תוך שחרור זרם קבוע של סיליקון. לאחר יישום הסיליקון בצורה זו, יש למרוח את החומר ולהדק אותו למשטחים לצדי קו החיבור. ישנם כיום כלים ייעודיים למטרה זו, אבל רבים מבעלי המקצוע יאמרו לכם שהאצבע היא הכלי הטוב ביותר למטרה זו. לאחר מספר שעות של ייבוש, מתקשה הסיליקון במקומו והופך לשכבת איטום הרמטית ואפקטיבית.

יישום על חלונות

לתיקונים קטנים נשתמש בשפורפרת סיליקון ולאיטום איזורים גדולים נמליץ להשתמש בתרמיל סיליקון ואקדח למרק.
לפני היישום חשוב מאוד לנקות הייטב מאבק ופירורים של חול ולוודא שהמקום יבש. לאר מכן, לשים את הסיליקון על איזור המיועד לאטימה ולהחליק את הסיליקון. ליישר בעזרת שפכטל סיליקון של יעקבי או לחילופין בעזרת האצבע עד לקבלת איטום יפה ואיד ולוודא שהמרווח בין החלון לקיר אטום במלואו.

יישום ביישום באמבטיה ומקומות עם נטייה להצטברות עובש

סיליקון אנטי עובש- סיליקון “פיקס אול “707– מוצר איכותי, חזק וגמיש המגיע בתרמיל ובשפורפרת. עמיד בפני כל מזג אויר. אפקטיביות גבוהה גם בשימוש על משטחים לחים. מומלץ מאוד לחדרים רטובים. זמן ייבוש מהיר, ללא ריח לוואי. מתאים לכל סוגי המשטחים למעט פלסטיק וטפלון שדורשים דבק מיוחד. בסיס פולימרי ליצירת איטום מיטבי. שלא כמו סיליקון על בסיס סיליקון, סילקון על בסיס פולימרי הינו בעל עמידות גבוהה יותר בפני עובש.

לאיטום בין חרסינה לכיור, בין החרסינה לאמבט, או בין חרסינה לזכוכית, יש לנקות את המקום היטב ולייבש אותו כליל. לשים את החומר על אזור האטימה ולהחליק את הסיליקון פנימה. ליישר בעזרת שפכטל סיליקון של יעקבי או בעזרת האצבע. לחכות לייבוש סופי. (פטנט- אם אתם רוצים שהסיליקון ימרח בצורה מאוד מדויקת – שימו מכל צד מסקינג טייפ).

החלפת הסיליקון הקיים בחדש

באיזורים בהם נרצה להחליף לחלוטין את הסיליקון הקיים בחדש, מסיבה אסטטית או התישנות החומר יש להסיר באופן מלא את הסיליקון הקיים לפני היישום.
הסרת הסיליקון בצורה הטובה ביותר נעשת תחילה ע״י שימוש בסכין יפנית, לאחר הסרת מרבית מהסיליקון הישן בסכין נשתמש במסיר סיליקון – ומר זה יאפשר לנו להסיר ללוטין את הסיליקון גם מאיזורים שקשה לנו להגיע עם הסכין.

סרט סיליקון לאיטום

סרט סיליקון לאיטום הוא מעין פתרון קל ליישום המיועד למצבי חירום. המדובר בסרט ברוחב מספר ס”מ המגיע בצבעים שונים, ושאותו ניתן ללפף סביב צינור דולף למשל. ייחודו של הסרט הוא ביכולתו להידבק בצורה מושלמת והרמטית לגוף הצינור וליצור איטום מלא של מקור הדליפה. המדובר בסרט עמיד מאוד שניתן ליישם אותו בתוך שניות, אך לא כפתרון אסתטי וארוך טווח.

מחפשים פתרונות נוספים לאיטום? ביעקבי תוכלו למצוא מגוון רחב של פתרונות איטום לבית ולמרחבי חוץ, ומוצרי איטום מסיליקון נוספים. לכל שאלה מקצועית בנושא ניקיון, שיפוץ ותחזוקת הבית אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם המומחים של יעקבי בצ׳ט אונליין או בטלפון 8721*. אז..

עשה זאת בעצמך, זה פשוט - יעקבי. כל מוצר בול!

close

איתור המוצר בסביבתך

לפניך רשימת חנויות עם המוצר שחיפשת. בחר/י את החנות המועדפת

לא מצאתם את המוצר בסביבתכם ?

calculator

הרשם כדי להיות מקצוען