משלוח חינם בקנייה מעל ₪249
Cart 0 0.00
Cart 0 0.00

הסרת עובש – הכירו את החומרים המומלצים לטיפול בעובש

איך להסיר עובש? לפניכם רשימת המוצרים

עובש בבית ובחדר הרחצה בפרט היא תופעה מוכרת, אך הימנעות מטיפול בו תהפוך את המפגע הזה לסכנה בריאותית של ממש. אז כיצד משמידים עובש באופן מוחלט ומונעים את חזרתו? הנה כל המוצרים שכדאי לכם להכיר.

בעלי בתים רבים מתמודדים עם הופעה של כתמי עובש על קירות הבית ובמיוחד בקירות חדר הרחצה. מדובר בתופעה שמתגברת במהלך עונת החורף, בעקבות עיבוי – מצב בו עקב חוסר אוורור של החלל נוצרים הפרשי טמפרטורות בין שכבת הקיר החיצונית לפנימית.

הפרשים אלו יוצרים רטיבות בתוך שכבת הקיר הפנימית, אשר גורמת בשלב הבא להופעה של עובש. מלבד תופעה זו, בחדרי רחצה רבים מופיע עובש על גבי הקירות והתקרה בעקבות החשיפה התכופה למים והסביבה הלחה.

כך, מהווה חדר הרחצה שלכם סביבת גידול מעולה להופעת עובש, שמלבד היותו מפגע אסתטי הכרוך בכתמים על גבי הקירות וריח טחוב ובלתי נעים, נחשב למפגע בריאותי של ממש.

חשוב להבין כי חדירה של עובש לתוך מערכת הנשימה של בני אדם ובעלי חיים נחשבת למסוכנת ועלולה לייצר שלל בעיות בריאותיות החל מקושי בנשימה, גרד בגרון ועד התעטשויות מרובות.

למה יש עובש בחדר הרחצה שלי?

חדרי אמבטיה מהווים סביבה אידיאלית לצמיחה של עובש, הודות לשילוב של חום, לחות, ולעתים קרובות גם אוורור לא מספק. השגרה היומיומית של שימוש במקלחות, אמבטיות וכיור גורמות להימצאות מתמדת של לחות בחדר.

כאשר הלחות הזו לא מוצאת את דרכה החוצה במהירות וביעילות, היא יוצרת קרקע גידול מושלמת לנבגי עובש, אשר למעשה נמצאים בכל מקום באוויר. חדרי אמבטיה מועדים לפורענות גם בזכות העובדה שבמקרים רבים הם קטנים יחסית ונוטים להישאר סגורים. כך הם מגבילים את זרימת האוויר ומחמירים את הבעיה.

בין המשטחים השונים בתוך חדר האמבטיה, קירות פגיעים במיוחד להתפשטות עובש. האופי הנקבובי של חומרי קיר רבים מספק מצע מזמין לעובש להתבסס. גם המרווחים שבין אריחי הקיר מועדים במיוחד לצמיחת עובש בשל היכולת שלהם לספוג ולשמור על לחות.

מלבד העובש הגלוי, בו ניתן להבחין בקלות, קיימים אזורים נוספים בהם עלול להיווצר עובש נסתר כמו חלקו הפנימי של קיר גבס שעלול להפוך לנגוע בעובש ולאפשר לעובש לשגשג בלי מפריע. במקרים כאלו, לא תוכלו להבחין בהופעת העובש עד שהבעיה הופכת לחמורה ומלווה בריח טחוב ובלתי נעים המקשה על השהיה בחלל.

מלרוד. ג'ל שאינו נוזל

איך מטפלים בעובש?

ראשית, חשוב שתבינו מה מקור העובש ולמה הוא מופיע. הבנת הסיבות להופעת העובש הינה חיונית למניעה ותיקון יעילים.

אוורור לקוי, בידוד לקוי והיעדר אור טבעי כל אלו עלולים לגרום להופעה של עובש בחדר הרחצה שלכם. כל אחד מהגורמים הללו מעכב את אידוי הלחות ויוצר תנאים חשוכים ולחים שנבגי עובש משגשגים בהם. גם בעיות צנרת כמו נזילות עלולות לגרום להופעת עובש.

לכן, אם קיימת נזילה באזור כלשהו בצנרת, המובילה לחלחול מים אל תוך הקיר, חשוב לאתר את מקור הנזילה ולטפל בה במלואה.

הבנת הסיבות לצמיחת עובש היא חיונית למניעה ותיקון יעילים. נזילות וחלחול מים מגופי אינסטלציה, כגון ברזים, ראשי מקלחת או צינורות החבויים בתוך הקירות, עלולים ליצור סביבה שבה עובש משגשג.

מוצרים מומלצים להסרת עובש 

קיימות דרכים נפוצות לטיפול בעובש כמו ניקוי האזורים הפגועים באמצעות חומץ או אקונומיקה. השימוש בחומרים אלו מהווה פתרון זמני וחלקי בלבד, שכן הוא מסיר רק את העובש הנראה לעין ולזמן קצר. בכדי להשמיד עובש באופן מוחלט יש להשתמש בחומרי ניקוי ייעודיים המאפשרים לטפל בעובש גלוי וסמוי ולמנוע את חזרתו.

בשלב הראשון משמידים את העובש באמצעות חומר הניקוי הייעודי – מלרוד נגד עובש, צבע מיוחד נגד עובש, שנועד למגר לחלוטין את הופעת העובש בעתיד. בנוסף לכך, מומלץ להשתמש בצבע קיר עמיד בפני עובש המיועד במיוחד לחללים רטובים כמו חדר האמבטיה. הנה המוצרים המומלצים לטיפול בעובש:

מלרוד – מרסס משמיד עובש

חומר ניקוי עוצמתי לחיסול מידי של עובש ופטריות באזורים שונים בבית ובחדר הרחצה בפרט. החומר קל ונוח לשימוש ומשמיד את העובש מבלי הצורך בשפשוף. בעל השפעה מידית ומעניק אפקט הלבנה לקיר. לאחר השימוש וחיסול העובש מומלץ לצבוע בצבע "סטופ עובש" שימנע הצטברות עובש בעתיד.

סטופ עובש – צבע לקירות

צבע מיוחד נגד עובש, שנועד למגר לחלוטין את הופעת העובש בעתיד. הצבע בעל פיגמנט לבן מיועד במיוחד לקירות הסובלים מרטיבות בדגש על חדר האמבטיה. הצבע הינו רחיץ וניתן לניקוי קל. הוא בעל כיסוי גבוה המאפשר צביעה בשכבה אחת בלבד.  

סטופ עובש – תרמיל סיליקון למניעת עובש

סיליקון איטום איכותי המיועד לאמבטיה ואיטום אזורים רטובים כמו כיורים. מתאים לחומרים כמו זכוכית, אלומיניום, עץ, שיש, פורצלן ועוד. מיוצר מחומר בעל נוסחה ייחודית הנחשבת לעמידה בפני עובש פי 5 מסיליקון רגיל. השימוש בסטופ עובש מונע את הופעת העובש והתפתחותו.

ניתן להסיר עובש גם באמצעות ג'ל שאינו נוזל של מלרוד – ג'ל הנצמד בעוצמה לקירות, משטחים אנכיים ותקרות – וכך משפר משמעותית את יעילות הטיפול בעובש, ובוודאי שמקל על הסרת עובש מהתקרה תוך זמן קצר. מחסל מיידית פטריות ועובש באמבטיה, במקלחונים, במרתפים ועוד. בדומה למשמידים אחרים – לאחר הטיפול מומלץ לצבוע בצבע אנטי עובש של סטופ עובש.

אל תיתנו לעובש להתפתח! הקפידו על הסרת עובש מהירה בעת זיהוי המפגע – ובאזורים מועדים לעובש, הקפידו על טיפול מונע, שיכול למנוע את המפגע מבעוד מועד.

סטופ עובש - סיליקון נגד עובש

קראו מדריכים נוספים בנושא הסרת עובש

רשימת החומרים המלאה להסרה וטיפול בעובש

  • מלרוד מרסס משמיד עובש
  • מלרוד משמיד עובש – ג'ל שאינו נוזל
  • סטופ עובש – סיליקון למניעת עובש
  • סטופ עובש – צבע אנטי / נגד עובש
  • טורבול סופג לחות
  • מלרוד לטיהור המזגן
  • מלרוד תוסף לצבע נגד עובש

מוצרים שיכולים לעניין אותך

29.90
44.90
16.90
14.90
12.90
12.90
14.00
34.90
39.00
החל מ: 99.00
19.90
17.90
11.90
29.90
10.00
3 יח' גלילי מסקנטייפ
8.00
24.90
59.90
59.90
69.90
17.90
17.90
19.90
44.90
189.00
49.90
19.90
289.00
15.90
19.90
39.90
14.90
14.90
14.90
16.90
14.90
14.90
28.90
17.90