משלוח חינם בקנייה מעל ₪249
Cart 0 0.00
Cart 0 0.00

איך צובעים פורמייקה או MDF?

איך צובעים פורמייקה או MDF (shutterstock)

MDF ופורמייקה נחשבו שנים לחומרים שדורשים טיפול מיוחד בשונה מחומרים אחרים. לעיתים אנו חוששים לנסות וצבוע אותם בגלל הקושי הכרוך בכך.

יש לנו חדשות טובות עבורכם – מדובר במשימה קלה ופשוטה ביותר. כל שעליכם לעשות הוא למלא בקפדנות אחר השלבים הבאים:

1. הכינו את המשטח לצביעה

פורמייקה ו-MDF אינם חומרים שגרתיים. פורמייקה מיוצרת מנייר אריזה (נייר קראפט) שהוספג במלמין נוזלי ונכבש בחום גבוה במיוחד, ומיועדת בעיקר לציפוי סוגים שונים של משטחים. MDF מהווה אף הוא עץ תעשייתי, המיוצר באופן מלאכותי ומיועד לצרכי נגרות.

לשני חומרים מיוחדים אלו מגוון רחב של יתרונות, אך אחת מתופעות הלוואי של מורכבותם היא שאם תצבעו עליהם ישירות, שכבת הצבע לא תחזיק מעמד זמן רב. שימוש בצבעי יסוד ולאחר מכן, בצבע לפורמייקה תאפשר לכם להתגבר על בעיה זו ולצבוע את המשטח באופן מקצועי, אסתטי ועמיד ביותר.

אך ראשית כול, עליכם להכין אותו לתהליך. עוד לפני שתתחילו במלאכה, שייפו את משטח הפורמייקה או ה-MDF שברצונכם לצבוע בעזרת נייר זכוכית ונקו אותו היטב מלכלוך ואבק שהצטברו עליו (ניתן להשתמש במים או במטלית רטובה לשם כך). סיימתם? מצוין. כעת הכול מוכן להמשך העבודה.

2. צבעו את המשטח בצבע יסוד

צביעת פורמייקה או MDF מתחילה בשימוש בצבע יסוד מסוג סופר יסוד או פגפרים, שמטרתו לאפשר לצבע העליון שתמרחו לאחר מכן להתחבר טוב יותר למשטח. צבעו את המשטח בצבע היסוד שבחרתם והמתינו שיתייבש. לאחר מכן, תוכלו לגשת לשלב החשוב ביותר – הצביעה עצמה.

3. צבעו את המשטח בצבע עליון

לאחר שצבעתם את המשטח בצבע יסוד, תוכלו לצבוע אותו בצבע שבחרתם מבלי לדאוג מכך שהוא ירד ממנו תוך זמן קצר. צבעו את משטח הפורמייקה או ה-MDF בהידרו אמאייל, או בכל צבע עליון אטום אחר המועדף עליכם. צביעת פורמייקה בספריי גם היא אופציה מצוינת עבור מי שמעוניינים להעניק לרהיט ישן ומוכר מראה חדש, רענן ויפהפה.

המתינו עד שהצבע יתייבש, וכל שנותר לכם כעת הוא ליהנות מהעבודה המקצועית שעשיתם.

מוצרים שיכולים לעניין אותך

פרוייקטים שיכולים לעניין אותך

1580

2

אזור בבית שתרצו לחדש

איזה אזור בבית תרצו לחדש?

חומר מועדף

חומר מועדף

יוצר

יוצר DIY

קטגוריות מוצרים